CENTRUM MEDYCZNE IKAR
IKAR - SZUBIŃSKA
ul. Szubińska 32
85-915 Bydgoszcz
(52) 373 22 00
nzoz_ikar@interia.pl

IKAR - DIAGNOSTYKA
ul. Kleeberga 1
88-100 Inowrocław
(52) 353 94 56,
diagnostyka@
ikar.bydgoszcz.pl
IKAR - FROMBORSKA
ul.Fromborska 18
85-724 Bydgoszcz
(52) 322 66 66
nzoz_ikar2@interia.pl

IKAR - BIAŁE BŁOTA
86-005 Białe Błota
ul. Barycka 38
(52) 322 99 99
bialeblota@ikar.bydgoszcz.pl

PUNKT SZCZEPIEŃ

szczepienia dla podróżujących po świecie

wtorek 16:00-18:00
i sobota 9:00-12:00

Aktualności

Pomoc medyczna w okresie świąt i dni wolnych od pracy

 
 

NOCNA I ŚWIĄTECZNA OPIEKA ZDROWOTNA

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy od godz. 8.00 danego dnia do godz.8.00 dnia następnego.

W razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjent może udać się po pomoc do dowolnego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od tego, gdzie mieszka  i do którego lekarza bądź pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) złożył swoją deklarację. Pomocy udzielają lekarze i pielęgniarki w ambulatoriach lub w domu pacjenta, są one bezpłatne i udzielane bez skierowania.

kwi 28, 2023
Pomagamy uchodźcom- solidarni z Ukrainą - świadczenia medyczne
lut 28, 2022
PUNKTY WYMAZOWY DRIVE THRU GNIEWKOWO
sty 28, 2022

PODEJRZEWASZ ZAKAŻENIE WIRUSEM SARS-COV-2?

ZAPRASZAMY DO PUNKTÓW WYMAZOWYCH DRIVE THRU

sty 26, 2022

Szczepienia przeciwko grypie

Szczepionka przeciw grypie jest bardzo skuteczną metodą zapobiegania chorobie. Ponieważ wirus grypy wciąż się zmienia, ważne jest, aby szczepić się co roku. Najlepszą porą na zaszczepienie się jest jesień, jeszcze przed oczekiwanym sezonem zachorowań.

 

wrz 1, 2021
Pulmonologia to dziedzina medycyny, która zajmuje sie diagnozowaniem, leczeniem, a ponadto profilaktyką schorzeń układu oddechowego.
sie 6, 2021

Home

Szczepienie przeciw grypie

wrz 1, 2021

Szczepienia przeciwko grypie

Szczepionka przeciw grypie jest bardzo skuteczną metodą zapobiegania chorobie. Ponieważ wirus grypy wciąż się zmienia, ważne jest, aby szczepić się co roku. Najlepszą porą na zaszczepienie się jest jesień, jeszcze przed oczekiwanym sezonem zachorowań.

 

Zapraszamy mieszkańców Gminy Białe Błota, którzy ukończyli 65rż do darmowego szczepienia przeciw grypie.

 

Z uwagi na przesłanki epidemiologiczne szczepienie zalecane jest wszystkim osobom od 6. miesiąca życia do stosowania zgodnie z charakterystyką produktu leczniczego, w szczególności:
* zdrowym dzieciom od 6. miesiąca życia do 18. roku życia (ze szczególnym uwzględnieniem dzieci od 6. do 60. miesiąca życia);

* osobom w wieku powyżej 55 lat;

*osobom mającym bliski kontakt zawodowy lub rodzinny z dziećmi do 6. miesiąca życia oraz z osobami w wieku podeszłym lub przewlekle chorymi (w ramach realizacji strategii kokonowej szczepień);

* uczniom i studentom szkół oraz uczelni medycznych lub innych szkół i uczelni prowadzących kształcenie na kierunkach medycznych, a także pracownikom ochrony zdrowia (personelowi medycznemu, niezależnie od posiadanej specjalizacji, oraz personelowi administracyjnemu), szkół, handlu i transportu oraz funkcjonariuszom publicznym, w szczególności: policji, wojska, straży granicznej, straży pożarnej;pensjonariuszom domów spokojnej starości, domów pomocy społecznej oraz innych placówek, w których zapewniana jest całodobowa opieka nad osobami niepełnosprawnymi, przewlekle chorymi lub w podeszłym wieku (w szczególności przebywającymi w zakładach opiekuńczo-leczniczych, placówkach pielęgnacyjno-opiekuńczych i podmiotach świadczących usługi z zakresu opieki paliatywnej, hospicyjnej i długoterminowej oraz rehabilitacji leczniczej, leczenia uzależnień, psychiatrycznej opieki zdrowotnej i lecznictwa uzdrowiskowego).