CENTRUM MEDYCZNE IKAR
IKAR - SZUBIŃSKA
ul. Szubińska 32
85-915 Bydgoszcz
(52) 373 22 00
nzoz_ikar@interia.pl

IKAR - DIAGNOSTYKA
ul. Kleeberga 1
88-100 Inowrocław
(52) 353 94 56,
diagnostyka@
ikar.bydgoszcz.pl
IKAR - FROMBORSKA
ul.Fromborska 18
85-724 Bydgoszcz
(52) 322 66 66
nzoz_ikar2@interia.pl

IKAR - BIAŁE BŁOTA
86-005 Białe Błota
ul. Barycka 38
(52) 322 99 99
bialeblota@ikar.bydgoszcz.pl

PUNKT SZCZEPIEŃ

szczepienia dla podróżujących po świecie

wtorek i sobota
11:00-14:00

NOCNA I ŚWIĄTECZNA POMOC LEKARSKA

18:00-8:00

Aktualności

Szczepienie przeciw grypie

wrz 1, 2021

Szczepienia przeciwko grypie

Szczepionka przeciw grypie jest bardzo skuteczną metodą zapobiegania chorobie. Ponieważ wirus grypy wciąż się zmienia, ważne jest, aby szczepić się co roku. Najlepszą porą na zaszczepienie się jest jesień, jeszcze przed oczekiwanym sezonem zachorowań.

 

Zapraszamy mieszkańców Gminy Białe Błota, którzy ukończyli 65rż do darmowego szczepienia przeciw grypie.

 

Z uwagi na przesłanki epidemiologiczne szczepienie zalecane jest wszystkim osobom od 6. miesiąca życia do stosowania zgodnie z charakterystyką produktu leczniczego, w szczególności:
* zdrowym dzieciom od 6. miesiąca życia do 18. roku życia (ze szczególnym uwzględnieniem dzieci od 6. do 60. miesiąca życia);

* osobom w wieku powyżej 55 lat;

*osobom mającym bliski kontakt zawodowy lub rodzinny z dziećmi do 6. miesiąca życia oraz z osobami w wieku podeszłym lub przewlekle chorymi (w ramach realizacji strategii kokonowej szczepień);

* uczniom i studentom szkół oraz uczelni medycznych lub innych szkół i uczelni prowadzących kształcenie na kierunkach medycznych, a także pracownikom ochrony zdrowia (personelowi medycznemu, niezależnie od posiadanej specjalizacji, oraz personelowi administracyjnemu), szkół, handlu i transportu oraz funkcjonariuszom publicznym, w szczególności: policji, wojska, straży granicznej, straży pożarnej;pensjonariuszom domów spokojnej starości, domów pomocy społecznej oraz innych placówek, w których zapewniana jest całodobowa opieka nad osobami niepełnosprawnymi, przewlekle chorymi lub w podeszłym wieku (w szczególności przebywającymi w zakładach opiekuńczo-leczniczych, placówkach pielęgnacyjno-opiekuńczych i podmiotach świadczących usługi z zakresu opieki paliatywnej, hospicyjnej i długoterminowej oraz rehabilitacji leczniczej, leczenia uzależnień, psychiatrycznej opieki zdrowotnej i lecznictwa uzdrowiskowego).